Kuomet pasijuntame blogai, apima silpnumas, skaudą galvą, vargina pykinimas ar trūksta jėgų paprastiems veiksmams atlikti, skubame matuoti temperatūrą. Būtent pakitusi mūsų kūno temperatūra leidžia daryti išvadą, kad mūsų organizmas kovoja su infekcija ar virusu ir būtina griebtis priemonių sveikatos būklei gerinti. Paprastai mūsų organizmas gali reguliuoti temperatūrą - ją palaiko apie 36°C, o, jei norite sekti temperatūros rodiklius, būtina įsigyti termometrą. Šiuo metu prekybos vietose galite rasti įvairių termometrų rūšių : gyvsidabrio pagrindu užpildytus termometrus, elektroninius ar infraraudonųjų spindulių.

Vienas iš dažniausiai naudojamų termometrų yra gyvsidabrio termometrai, kurie sudaryti iš stiklinio vamzdelio, kuris užpildytas gyvsidabriu. Šios medžiagos stulpelis kyla į viršų, reaguojant į Jūsų kūno temperatūrą, o rezultatus galėsite matyti pakreipus vamzdelį – jame išryškės gyvsidabrio stulpelio linija. Šie termometrai – labai tikslūs (galima paklaida tik 0,1 °C), tačiau yra pavojingi sudaužius, kadangi gyvsidabris yra pavojingas žmonių sveikatai. Taip pat matavimas gali užtrukti nuo 3 iki 5 minučių.

Ne mažiau populiarus yra elektroninis termometras, kuris savo viduje turi įmontuotus daviklius, o rezultatas parodomas nedideliame ekrane. Šio tipo termometrai skiriasi nuo gyvsidabrinio termometro savo funkcionalumu: garsiniais signalais, keičiamais antgaliais. Taip pat elektroniniai termometrai yra greitesni – matavimo laikas užtrunka tik 30 – 60 sekundžių, be to, lengvai matysite rezultatus. Žinoma, šių prietaisų kaina yra didesnė nei gyvsidabrio termometrų ir elektroninių termometrų apskaičiuojamos temperatūros paklaida gali būti didesnė.

Infraraudonųjų spindulių termometrai – patys šiuolaikiškiausi. Jų veikimo principas – elementas surenka infraraudonųjų spindulių duomenis ir paverčia juos temperatūros rodmenimis. Tokio tipo termometrai itin tinkami mažiems vaikams ar net kūdikiams, nes temperatūros nustatymas trunka tik 5 - 30 sekundžių. Šio termometro privalumas, jog galėsite nustatyti temperatūrą net miegančiam ligoniui, taip nesutrukdant jo poilsio. Nors šie prietaisai – patys brangiausi iš prieš tai paminėtų termometrų, tačiau jų rodomi duomenys gali būti su 0,3 – 0,5 °C paklaida.

Termometras – būtinas medicinos prietaisas kiekvieniems namams, norint užtikrinti, jog patys galėtumėte sekti kūno temperatūrą. Termometrų dėka lengviau galėsite įvertinti savo sveikatos būklę ir laiku imtis atitinkamų veiksmų šiai streikuojant.