Drauge su rudeniu prasideda ir aktyvus peršalimų periodas. Daugeliui tėvų šis sezonas asocijuojasi su kosuliu, sloga ir pakilusia temperatūra. Peršalus pažeidžiamiausi viršutiniai kvėpavimo takai, o kosulys ir sloga – pagrindiniai ligos simptomai, kurie dar ilgai kamuoja jau pasveikusį ligoniuką.

      Daugumą ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų vaikams sukelia virusai. Užsitęsusi infekcija gali pereiti į apatinius kvėpavimo takus. Tuomet vaikas suserga bronchitu arba plaučių uždegimu. Dažniausiai šiomis ligomis serga mažiausi vaikai  iki trejų metų. Tai lemia ir anatominiai ypatumai: siauresni ir trumpesni vaikų kvėpavimo takai, mažesnis plaučių tūris. Taip pat  silpnesnis mažųjų imunitetas. Ligas skatina stresas, netinkama mityba, dažniau suserga neišnešioti kūdikiai bei kitomis ligomis sergantys vaikai. Įtakos turi, pavyzdžiui, centrinės nervų sistemos ligos, įgimtos širdies ydos.

 

Augalai – prieš ligas

      Dažnai sergančiam vaikui pediatrai pataria padėti vaistinių augalų preparatais, kurie veiksmingai kovoja su peršalimo negalavimais. Mat augalų aktyviosios medžiagos ir fiziologiškai aktyvios organizmo medžiagos biologiškai panašios. Dar vienas vaistinių augalų pranašumas, kad dauguma jų dar ir stiprina imunitetą. Todėl, ypač šaltuoju – virusinių ligų periodu, gydytojai pataria juos vartoti profilaktiškai. Augalinius preparatus sezoninių peršalimo ligų profilaktikai galima naudoti pakankamai ilgai.

      Vaistiniai augalai nuo seno naudojami sveikatai stiprinti ir apsisaugoti nuo bakterijų ir virusų. Mat augalams taip pat reikia apsiginti nuo bakterijų ir grybelių, o gauti vaistų jie negali. Todėl gamta pasirūpino, kad jie patys sugebėtų pagaminti su nepageidaujamais mikroorganizmais kovojančias medžiagas. 

      Drėgnu ir šaltu oru pasigautos mažylio ligos nebus tokios baisios, jeigu iš karto pradėsime gydytis augaliniais vaistais. Juo labiau, kad mažylio nekamuos įvairiausia chemija, kurios dar nesustiprėjusiam jo organizmui reikia kuo mažiau. Augaliniai preparatai daug lengviau pasisavinami ir veikia švelniau už cheminius. Sergant sunkiomis ūminėmis infekcinėmis ligomis natūralūs augaliniai preparatai gali puikiai papildyti gydymą cheminiais vaistais, be to, pastarųjų prireiks daug mažiau. Taigi augaliniai preparatai sumažins šalutinių vaistų reakcijų ir padės greičiau išgyti, nes sustiprins cheminio vaisto poveikį.

 

Vaistiniai augalai peršalus

     Kuri mama neprisimenaskubios močiutės pagalbos peršalusiai jai arba sesutei ar broliukui – aviečių arba liepžiedžių arbatėlės. Gydomosios augalų savybės žinomos nuo seno. Aviečių, putino, šaltalankių uogos, liepų žiedai, čiobreliai turi antivirusinių savybių, slopina uždegimą. Taip pat mažina sergančiojo karščiavimą ir raumenų skausmą. Šių uogų ir vaistažolių arbatos palengvins mažojo ligoniuko būklę.  Dar vienas liaudiškas receptas – karštas pienas su sviestu ir medumi. Šis močiučių vaistukas padeda vaikui išvengti bronchito ir tracheito. Vaistinėse gausu arbatų nuo peršalimo, kurių sudėtyje yra ir melisų lapų, erškėtuogių vaisių šeivamedžių žiedų, saldžiųjų pankolių vaisių. Du pakelius vaistažolių užpilate stikline verdančio vandens, uždengiate 20 minučių ir vyresnis vaikas gali gerti po pusę stiklinės du kartus per dieną.

      Peršalusiam vaikui tinka ramunėlių žiedų užpilas. Stikline verdančio vandens užpilame 2 – 3 arbatinius šaukštelius ramunėlių žiedų, palaikome 2 valandas.  Nukošę duodame vaikui pagal amžių –po du valgomuosius šaukštus arba trečdalį stiklinės tris kartus per dieną prieš valgį. Galima užplikyti ir džiovintas avietes. Du valgomuosius šių uogų šaukštus užplikome 2 stiklinėmis vandens ir paliekame 10 –15 minučių. Po to girdome vaiką po pusę stiklinės 4 kartus per dieną.

 

Lengvam vaiko kvėpavimui – eukaliptas

      Tai, kad peršalus padeda kvėpavimas eukalipto eterinio aliejaus garais, žino kiekviena mama. Šis augalas atkeliavo iš Australijos subtropikų ir išpopuliarėjo kaip peršalimo ligų gydomoji priemonė. Eukalipto lapuose yra daug malonaus kvapo eterinio aliejaus, kuris dedamas į daugelį vaistų nuo kosulio, bronchito ir astmos. Iš eukalipto lapų gaminamas vandeninis šio augalo ekstraktas – puiki mikrobus bei virusus naikinanti priemonė.Vandeninis lapųekstraktas naudojamas gerklei skalauti. Be to, jis skystina gleives, skatina jų pasišalinimą, taigi išvalo kvėpavimo takus ir palengvina atsikosėjimą.

     Sergančio viršutinių kvėpavimo takų liga vaiko kvėpavimą pagerins eukalipto sirupas, kurį galite įsigyti vaistinėje. Eukalipto preparatai padeda gydyti ir bronchitą bei bronchų astmą. Tai puiki priemonė nosiaryklės ir kvėpavimo takų uždegimui mažinti, kosuliui ir gerklės skausmui malšinti.

 

  Peršalusiam mažyliui padės ežiuolė

      Ežiuolė turi daug naudingų savybių, padedančių sergantiesiems įvairiomis ligomis. Ji ne tik stiprina imunitetą, bet ir neleidžia daugintis bakterijoms ir virusams. Kaip priemonė nuo uždegimo šis augalas padeda pūsleline, žarnyno infekcija sergančiam žmogui. Ežiuolė – puiki pagalba nuo peršalimo sergant gripu, angina ir viršutinių kvėpavimo takų liga.

      Ežiuolės sirupą patariama duoti vaikui profilaktiškai kaip imunitetą stiprinančią priemonę. Ypač aktualu padėti vaiko imunitetui rudenį ir žiemą, kai virusai ypač aktyvūs.  Ežiuolė – vienas pagrindinių vaikų peršalimo ligų gydymo pagalbininkų. Suskubę šio augalo preparatą duoti vaikui nuo pat pirmųjų virusinės infekcijos dienų, padėsite jam greičiau pasveikti. Naujausiais tytimais nustatyta, kad vartodamas ežiuolės preparatus žmogus dvigubai greičiau atsikrato visų šaltojo sezono ligų.