Žiema ir odos problemos

 

Žiemą mėgstantiems būti lauke ar daug vaikščiojantiems gryname ore, derėtų susirūpinti ne tik savo apranga, bet ir oda. Keliaujantiems slidinėti ir kitiems žiemos sporto entuziastams stiprus vėjas, šaltas oras, drėgmės trūkumas labai sausina odą, dėl jo pradeda skilinėti lūpos, šerpetoti veido oda.  Žiemą, sulėtėjus kraujotakai, oda tampa šiurkšti, netenka spindesio. Ją sausina ir įvairi stora apranga, vilnoniai viršutiniai ir lauko drabužiai bei aksesuarai.

 

Oro kaitos svyravimas nuo drėgmės iki itin aukštos minusinės temperatūros – daro įtaką  odos pleiskanų kaupimuisi ir elastingumo mažėjimui. Yra manoma, kad šaltuoju sezonu tiek vyram, tiek moterims randasi įvairios pigmentinės dėmės ir raukšlės. Tad žiemą odos priežiūrai reikėtų skirti daug daugiau dėmesio.

 

Eterinių aliejų galia

 

Mėgstantiems savo kūną po maudynių lepinti įvairiais kremais ir kūno sviestais, šaltuoju sezonu reikėtų rinktis aliejinio pagrindo higienos ir kūno priežiūros priemones. Jei savo namuose jau turite pakankamai įvairios kosmetikos ir neplanuojate įsigyti naujos, puiki alternatyva – eteriniai kūno aliejai.

 

Migdolų eterinis aliejus puikiai tinka įlašinti į turimą kūno losjoną, pienelį ar įmaišyti į drėkinamąjį kosmetinį sviestą. Pastarasis yra itin švelnaus kvapo ir nesugadina esamų higienos priemonių kvapų koncentracijos. Migdolo eteriniai aliejai turi ilgalaikį poveikį ir pasižymi maitinančiomis odos ląstelių savybėmis. Šią priemonę galima naudoti, kaip profilaktikos priemonę šaltuoju sezonu, kuri apsaugo nuo drėgmės ir svyruojančios oro temperatūros.

 

Greipfrutas ir jo aliejinis ekstraktas yra viena pagrindinių veido odos priežiūros priemonių žiemą. Pamirkykite vatos krapštuką greipfruto ekstrakte ir švelniai įtrinkite į paraudimus. Šis natūralus, odą minkštinantis preparatas padės atsikratyti nuo šalto ir žvarbaus vėjo atsiradusius paraudimus.

 

Arbatmedžio eteriniai aliejai jau tapo klasika, kuri ne tik maitina, drėkina, bet ir gydo odą. Arbatmedžio ekstraktus galima įtrinti į odos pažeidimus, raudonius ar spuogus net kelis kartus per savaitę. Šio natūralaus preparato, turintys masažo kremai suteikia SPA procedūrų pojūčio. Arbatmedis pasižymi priešalerginėmis savybėmis, todėl jo vartojimas nėra ribojamas.

 

Kedro eteriniai aliejai šaltuoju sezonu puikiai tinka kūno priežiūrai bei mėgstantiems pirties pramogas žiemą. Itin sodrus preparatas maitins Jūsų odą ir suteiks jai spindesio. Rinkdamiesi rankų muilą žiemą, venkite įprastinio, šarminio ekstrakto ir  antibakterinio poveikio produktų. Verčiau rinkitės rankų gamybos arba tiesiog natūralius, kedro aliejaus konsistencijos kupinus muilus. Pastarasis uždengs Jūsų odą antibakteriniu sluoksniu nuo kietųjų dalelių tvyrančių ore šaltuoju sezonu.

 

Šaltuoju sezonu, norint pagelbėti odai, prisiminkite, kad: 

 

  • mėgstančioms naudoti birią pudrą, šaltuoju sezonu ją rekomenduojama keisti kremine, kuri taip nesausintų odos;
  • vyrams derėtų vengti kremų po skutimosi, kurių koncentracijoje yra alkoholio ar spirito. Pastarieji itin sausiną oda ir skatina pigmentinių dėmių atsiradimą;
  • žiemą, būdami nevėdinamose patalpose ir lauke neslėpkite kvėpavimo takų organų (nosies ir lūpų) po skaromis ar šalikais. Deguoniui cirkuliuojant tik apdangalą gali apšalti neuždengta veido oda. Stenkitės to nedaryti ir dėl šalike besikaupiančių nešvarumų.
  • šaltuoju laikotarpiu dėl ore tvyrančių kietųjų dalelių įvairios kenksmingos bakterijos nugula ant Jūsų drabužių ir jei juos glausite arti kūno – gali atsirasti įvairių alergijų, grybelinių susirgimų, akne odos problemų;
  • venkite šarminių skalbimo priemonių ir jų aitrių kvapų, nes jos ne tik sausina odą, bet ir kelia įvairias alergijas;
  • gyvenantiems aktyvų gyvenimo būdą, aktyviai sportuojantiems, po ilgų treniruočių sporto salėse reikėtų palaukti, kurį laiką uždaroje patalpoje, kol susinormalizuos kūno temperatūra. Jei įkaitę išlėksite į lauką, išsiplėtusios kraujagyslės ir kapiliarai gali pašalti ir odos raudonis likti ilgam laikui.