Artėjantis šaltasis sezonas – tikrų tikriausias išbandymas mūsų imunitetui. Atslinkus vėsesniems ir drėgniems orams suaktyvėja lašeliniu būdu plintantys virusai bei kiti mikroorganizmai, todėl daugelis pralaimi kovą prieš virusines infekcijas.

Nuolatinis imuniteto stiprinimas fiziniu aktyvumu, tinkama mityba – efektyviausi apsisaugojimo būdai nuo peršalimo, tačiau jais ne visada pavyksta vadovautis. Ar yra kitų prevencinių priemonių, kuriomis galima pasinaudoti kovojant su virusais?
Kaip atpažinti virusų sukeltus negalavimus? Vidutiniškai suaugusieji peršalimu suserga apie 5 kartus per metus, o ikimokyklinio amžiaus vaikai – net nuo 8 iki 10 kartų. Šiuo metu pasaulyje žinoma per 130 skirtingų virusų, galinčių sukelti peršalimo ligas. Dažniausias sukėlėjas – rinovirusas, kuris yra itin virulentiškas, t. y. labai užkrečiamas, nes plinta oro lašeliniu būdu čiaudint, kosint, kalbant. Įdomu pastebėti, kad virusu galima užsikrėsti ir naudojant bendrus daiktus. Negana to, daugelis peršalimo ligas sukeliančių įvairių bakterijų ir virusų dauginasi ir gyvena gyvose žmogaus ląstelėse, dažniausiai nosiaryklėje ir ryklėje. Nusilpus organizmui bei pradingus barjerui virusas be vargo prisitvirtina prie burnos gleivinės ląstelės
membranos ir ima daugintis – taip pralaimime kovą ir viršų ima peršalimo ligos. Užklupus peršalimui dažniausiai jį išduoda ryklės skausmas bei paraudimas, akių perštėjimas, sloga, sausas kosulys, galvos skausmas, bendras silpnumas, čiaudulys bei karščiavimas – šie simptomai pasireiškia per 1–3 dienas nuo užsikrėtimo.
Gydymo metodai Didžiausia klaida – pernelyg dažnas gydymasis antibiotikais. Tačiau svarbu pažymėti, kad nuo virusų antibiotikai nepadeda. Antibiotikai gali būti skiriami, jei per 4–5 dienas būklė nepagerėja: virusas pažeidžia gerklės gleivinę ir tuomet gali prasidėti antrinė bakterinė infekcija, kilti sinusitas, ausų ar plaučių uždegimas. Visiškai virusų išvengti nepavyks, bet imtis priemonių, siekiant pagerinti ligonio savijautą ir padėti organizmui kovoti su virusais, būtina. Labai svarbus – poilsis, skysčių vartojimas, patalpų vėdinimas, kuriose būna ligonis, tačiau nereikėtų numoti ranka ir pamiršti apie apsaugos priemones.
Gynyba nuo infekcijų Pastaruoju metu vis dažnėja naujų virusų sukeliamų infekcijų, kurioms negalioja sezoniškumas: atvėsus orams net 2/3 rudeninių susirgimų – virusinės kilmės. Infekcijos pasireiškia tokiais simptomais kaip sloga, gerklės, galvos skausmas, kosulys, tačiau labai svarbus „išdavikas“ – itin staigiai virš 38 laipsnių pakylanti temperatūra. Aplinkui siaučiančios infekcijos nereiškia, kad jos užklups kiekvieną: svarbu – laiku užkirsti kelią pirmiems ligos simptomams arba sukurti apsauginį barjerą, kad virusai be vargo nepaguldytų į ligos patalą. Augalų polifenolių ir biopolimerų, atsakingų už gynybinę reakciją, gausu „Kistosyn® 200“ ekstrakte, esančiame „Medistus® Antivirus“. Būtent „Kistosyn® 200“ ekstraktas sukuria apsauginį sluoksnį gerklės gleivinės membranose. Šis fizinis barjeras sulaiko virusus, bakterijas ir kitus patogenus, jei pastilės vartojamos prevenciniais tikslais ar pasireiškus pirmiesiems gerklės perštėjimo požymiams.