Organizmo tarša slopina asmens energiją, kenkia smegenų ir net širdies veiklai. Daugelis maisto produktų, kuriuos kasdien vartojame, yra apdorojami chemiškai, tad kūnas užsipildo dideliu kiekiu toksinų, kurie dalinai pašalinami šlapimo šalinimo, virškinimo, prakaitavimo metu.

Medicinoje vis dažniau atliekamos brangios organizmo valymo procedūros. Kartais jos yra būtinos organizmo harmonijai atkurti, bet, daugeliu atveju, savo organizmo švara galite pasirūpinti ir patys. Pateikiame kelis maitinimosi ir kasdieninio gyvenimo būdo patarimus, kurie bus naudingi norint atsikratyti toksinų.

Venkite maisto produktų su glitimu          

Glitimas lėtina medžiagų apykaitą, skatina toksinų kaupimąsi organizme, todėl stenkitės jo kupinų produktų vartoti kuo mažiau. Kur galima rasti nepageidaujamo glitimo? Savo sudėtyje jo turi įvairūs apdirbti produktai, pavyzdžiui, konservai, bulvių traškučiai, baltų miltų gaminiai, kurie neturi mūsų kūnui reikalingų medžiagų. Šie produktai, nors ir gali būti skanūs, aprūpina organizmą tik nereikalingomis kalorijomis. Vengti reikėtų ir produktų, kurių sudėtyje aptinkama kviečių bei rugių pėdsakų.

Gerkite įvairias arbatas

Pienių žiedų, žalioji arbata – puikus pasirinkimas. Taip pat itin vertinamas ir ciberžolės gėrimas. Ši vaistažolė idealiai tinka sąnariams, gražina odą, gerina kepenų veiklą, pašalina toksinus, valo kraują ir netgi atjaunina.

Visos vaistažolių arbatos atlieka organizmo detoksikaciją ir valo jį nuo įvairių nešvarumų. Būtent arbata ir yra vienas pagrindinių, daug laiko nereikalaujančių toksinų atsikratymo būdų. Labiausiai lietuvių pamėgti yra melisų, pipirmėčių ir mėtų gėrimai. Šias arbatas nebūtinai reikia vartoti šiltas. Puikiai natūraliam organizmo valymui tinka ir atvėsę, citrina ar ledukais paskaninti vaistažolių gėrimai.

Gerkite daugiau vandens

Vanduo pašalina toksinus iš organizmo ir  iš virškinamojo trakto. Visi puikiai žinome, kad inkstai – organizmo „filtras“ ir  šis jų gebėjimas tiesiogiai priklauso nuo išgeriamo vandens kiekio. Paprastai patariama išgerti apie kelis litrus vandens per dieną, tačiau tikrai nederėtų persistengti. Klausykite savo organizmo, nes per didelis vandens kiekis gali lemti ne tik toksinų, bet ir organizmui reikalingų medžiagų praradimą.

Derinkite maisto produktus

Maisto derinimas yra aktuali tema. Apie 80 proc. mūsų kūno energijos sunaudojama virškinimui, o organizmo atliekos yra lygios jo svoriui. Maisto derinimas padeda kūnui greičiau veikti ir įsisavinti reikalingas medžiagas ir taip pat greičiau pašalinti tai, kas nereikalinga. Dėl šios priežasties, į racioną įtraukite kuo daugiau daržovių, baltymų ir viso grūdo dalių kruopų, o vaisius derėtų valgyti tuščiu skrandžiu. Jei skrandis siunčia ženklus – pučia pilvą, padidėjęs skrandžio rūgštingumas – atidžiai peržiūrėkite savo valgiaraštį. Derinkite maisto produktus tarpusavyje ir pasistenkite atrasti medžiagas, kurių organizmui reikia labiausiai.