Pramerkiate akis, o jau ima baisi panika, kad nieko nespėsite, darbe lauke krūva darbų, per pietų pertrauką reikia nuvažiuoti sutvarkyti keletą itin svarbių reikalų, iškart po darbo sėdate į automobilį ir skubate... taip, vėl tvarkyti reikalų. Toks tempas išmuša iš vėžių, pastebite, kad nebegalite susikaupti, darote klaidų, nebegirdite, ką jums sako aplinkiniai, galva tampa kaip avilys, mintis veja mintį ir atrodo tai niekad nesibaigs. O kai jau turite laisvą minutę, jaučiate nenumaldomą norą arba rėkti iš visų plaučių arba verkti.

Ilgai trunkant tokiai būsenai gali sutrikti net organų veikla, susilpnėti imunitetas, pradėti varginti įvairūs nemalonūs pojūčiai, tad būtina išmokti atsipalaiduoti.

Kaip tinkamai pailsėti?
Pirmiausia, prisiminkite, jog esate žmogus ir neiškelkite sau nerealių užduočių. Jūs tiesiog privalote rasti valandą papietauti, pailsinti akis darbo dienos metu, išeiti įkvėpti gryno oro. Galvojate „žinau, bet aš neturiu laiko, taip nespėsiu atlikti visų man patikėtų užduočių“. Bet tai netiesa, papietavę ir bent porą minučių pailsinę akis dirbsite daug produktyviau, nedarysite klaidų, galėsite susikaupti.

 

Po darbo – poilsis. Laikykitės dienos rėžimo. Po darbo tiesiog privalote pailsėti ir vakarą skirti kūno, minčių ir akių poilsiui.

Aktyvus laisvalaikis. Poilsis nėra vien gulėjimas ar miegojimas, kūnas puikiai pailsi ir gaudamas optimalų fizinį krūvį. Pabandykite vakarais pabėgioti, ar tiesiog ramiai pasivaikščioti. Išmėginkite trumpus pasivaikščiojimus, kurie truks 15 minučių ir ilginkite tiek pasivaikščiojimų trukmę, tiek ilgį. Išbandykite važiavimą dviračiu. Tai puiki kardio treniruotė, kuri ne tik leis pailsėti protui, bet ir degins susikaupusį riebalinį sluoksnį.

Visavertė mityba. Nenustebinsime pasakę, kad mityba – geros savijautos pagrindas. Atsisakykite nesveiko, greitojo maisto. Rinkitės maistingą, lengvą maistą, nepersivalgykite vakarais. Gerkite daugiau vandens bei vaistažolių arbatų. Vasaros metu itin teigiamai veiks atšaldyta žalioji ar mėtų arbata. Šios žolelės ramina, skatina ląstelių atsinaujinimą ir suteikia energijos.

Kvapai. Kvapų terapija jau seniai žinoma kaip viena iš psichoterapijos būdų. Pasirinkę tinkamus eterinius aliejus sukursite raminančia aplinką, kuris teigiamai veiks jūsų kūną ir mintis. Levandos, ramunėlės, bazilikai, melisos, kedro ar rožių aliejai sumaišyti su vandeniu ir supilti į aliejinę lempą paskleis raminantį debesį jūsų namuose.

Kvėpavimas. Jei jaučiate, kad jau tuoj Jus nugalės nerimo demonas – kvėpuokite. Giliai. Užsimerkite, įkvėpkite, suskaičiuokite iki keturių ir lėtai iškvėpkite. Pakartokite tai dešimt kartų, pamatysite, kaip greitai atsipalaiduosite. Galite išmėginti ir jogą.

Papildai. Jei jaučiate, kad visi išvardinti patarimai nepakankamai padeda, išmėginkite maisto papildus. Jaučiant nuolatinę įtampą, dažniausiai organizme trūksta B grupės vitaminų, tad rinkitės papildus su šiuo vitaminu.
Jameson Stress Plex N90 tabletes vartokite po 1 tabletę per parą valgio metu. Šio papildo sudėtis papildyta cholinu, kuris pagerina vitamino B įsisavinimą. Be dirbtinių dažiklių,  kvapiųjų medžiagų ir konservantų.

Giliai įkvėpkite ir nusišypsokite – gyvenimas gražus.