Ilgus šimtmečius česnakas buvo nepakeičiamas vaistas nuo daugelio ligų ir infekcijų. Ši aitraus kvapo daržovė naikina tam tikrus parazitus, bakterijas, virusus ir mielių organizmus. Liaudies medicinoje česnakas mėgstama migrenos, bičių, uodų įkandimo, slogos, kosulio, astmos ligų gydymui ir kaip organizmo stiprinimo priemonė.

 

Imunitetui stiprinti

 

Česnakai stiprina imuninę sistemą, todėl veiksmingai gydo peršalimo infekcijas, kosulį, krūtinės užgulimą ir anginą. Taip pat juose yra B grupės (B6) vitaminų, kurie kartu su vitamino C stiprina imuninę sistemą. Pajutę pirmuosius peršalimo simptomus suvalgykite smulkinto česnako skiltelę, sumaišyta su medumi. Taip pat rekomenduojama susmulkintą česnaką uostyti bent kartą per savaitę, taip imunitetas apsaugomas nuo sezoninės slogos. Šaltuoju metų sezonu česnakai – nepakeičiamas maisto produktas, jei norite išlikti sveiki ir stiprūs. Rudenį ir žiemą ypač rekomenduojami sumuštiniai su česnako skiltelėmis.

 

Kraujotakai ir širdies veiklai gerinti

Česnako vartojimas mažina cholesterolio kiekį kraujyje, kuris dažnai turi įtakos įvairioms kraujotakos ligoms ir kelia širdies infarkto riziką. Organizmo viduje šis natūralus produktas veikia kaip antioksidantas ir mažina patiriamą stresą, dėl kurio laikosi aukštas kraujo spaudimas. Vartojant česnaką reguliariai, galima lengvai išsigydyti šią turimą hipertenzijos problemą ir be stiprių medikamentinių vaistų. Taip pat bent kartą per savaitę įtraukiant česnaką į savo kasdienį maisto racioną ir jį naudojant kartu tik su sveikais sočiaisiais riebalais – valosi kraujas, reguliuojamas kraujo krešėjimas ir netgi galima išvengti susidariusių kraujagyslių trombų.

 

Česnakas prieš vėžį

 

Pastebėta, jog reguliariai vartojantys česnaką žmonės rečiau serga krūties, storosios žarnos, gerklų ir skrandžio vėžiu. Šią aromatingą daržovę valgantys vyrai taip pat rečiau serga stemplės vėžiu.

Manoma, kad česnako sudėtyje esančios medžiagos stabdo vėžinių auglių kraujotakos formavimąsi, slopina vėžinių ląstelių augimą ir stabdo auglių plitimą. Česnakas taip pat naikina skrandžio vėžį sukeliančias ląsteles ir besikaupiančius toksinus.

 

Sportuojantiems ir besilaikantiems dietos

 

Dar senovės Graikijoje, Olimpinių žaidynių pasirengimo metu česnakas buvo naudojamas, kaip energijos šaltinis. Šiais laikais ši prieskoninė daržovė būtų įvardijama, kaip natūralus proteinas. Česnakas ne tik atlieka detoksikacinę funkciją bei skatina energijai reikalingo baltymo dauginimąsi bei kaupimąsi, bet ir valo sunkiuosius metalus iš organizmo. Tai aktualu ir veiksminga aktyvaus gyvenimo būdo propaguotojams ir sporto mėgėjams, nes kietosios dalelės ypatingai greitai iš organizmo pasišalina su prakaitu.

 

Česnakas taip pat padeda reguliuoti apetito jausmą. Planuojantiems mesti svorį ar belaikantiems dietų patariama prie įvairiausių patiekalų, ypatingai kaloringos mėsos ir kitų gyvulinės kilmės produktų, naudoti šią daržovę. Sodrus skonis ir aitrus kvapas suteikia sotumo, o suvalgomų porcijų vidutinis dydis su laiku vis labiau mažėja. Taip nutinka dėl to, kad česnakas gali reguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje ir skaidyti kalorijas.

 

Alternatyva – maisto papildai

 

Maisto papildų su česnakais būna įvairių – tai gali būti piliulės, kapsulės, milteliai bei aliejiniai preparatai. Viena geriausių alternatyvų yra bekvapis česnakas kapsulėmis. Šis maistinis preparatas puikiai tinka nemėgstantiems česnako kvapo ar  retai šią daržovę įtraukiantiems į savo maisto racioną. Taip pat galima rinktis įvairius vitaminų kompleksus, kurių sudėtyje yra ne tik šios aromatingos daržovės ekstrakto, bet ir kitų Jūsų organizmui reikalingų medžiagų.

 

Svarbu

 

Asmenims, naudojantiems kraują skystinančius vaistus, turintiems sunkiai krešiančio kraujo problemų bei besiruošiantiems operacijai – česnako ir jo papildų patartina vengti. Pastarasis turi kraują skystinančių savybių ir žmogus gali nukraujuoti arba prarasti didelį kiekį gyvybiškai svarbaus organizmo funkcijoms palaikyti – hemoglobino.