Įprasta kvėpavimo takų infekcija, paprastai visuomenėje dar vadinama tiesiog peršalimu, dažniausiai yra viruso sukelta ūmi viršutinių kvėpavimo takų reakcija į mikroorganizmų veikimą. Kvėpavimo takų infekcijos yra vienos dažniausiai pasitaikančių ligų šiuolaikinėse industrinėse valstybėse. Suaugusieji vidutiniškai peršalimu serga apie penkis kartus per metus, ikimokyklinio amžiaus vaikai – net nuo aštuonių iki dešimties kartų. Daugeliu atvejų infekcijos sukėlėjas yra virusas, o simptomai pasireiškia panašūs: drebulys, čiaudulys, varvanti nosis, kosulys, nuovargis. Labai svarbu suprasti ir nepamiršti, kad antibiotikai yra veiksmingi tik gydant bakterines infekcijas, o virusinės kilmės infekcijoms jie neturi jokio poveikio.

Jei imuninė sistema yra pakankamai pajėgi efektyviai kovoti su patogenais – virusais ir bakterijomis – viršutinių kvėpavimo takų infekcija gali visai nepasireikšti arba gali būti jaučiami labai silpni simptomai. Viršutinių kvėpavimo takų infekcija galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus. Virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Pagrindinis viruso, patekusio į žmogaus organizmą, tikslas – užtikrinti savo dauginimąsi, o tam reikalinga šeimininko ląstelė. Virusas gali daugintis tik gyvose ląstelėse daugiapakopio proceso metu.

Tikrasis gripas – tai liga, kurią sukelia įvairių tipų gripo virusai, tačiau ši liga skiriasi nuo įprastų kvėpavimo takų ligų tiek savo epidemiologinėmis, tiek ir klinikinėmis savybėmis. Gripo viruso replikacija kvėpavimo takų epitelio ląstelėse vyksta labai greitai. Ankstyvos stadijos gripą sunku atskirti nuo peršalimo, tačiau jis skiriasi staigiai pakilusia temperatūra (praėjus 1–2 dienoms nuo užsikrėtimo temperatūra pakyla iki 38–39 laipsnių) ir nuovargiu. Kaip ir kitoms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms, gripui būdingi panašūs simptomai: karščiavimas, sąnarių, raumenų, galvos skausmai, apetito stoka, sausas kosulys, akių paraudimas, sloga, kaulų laužymas.

Kvėpavimo takų infekcijų profilaktika

        Sergant kvėpavimo takų infekcijomis patariama daug ilsėtis, gerti daug skysčių, vengti alkoholio ir tabako. Be to, žiemą žmonės labai daug laiko praleidžia uždarose patalpose, kur yra puikios sąlygos virusams plisti. Todėl šiuo metų laiku ypač rekomenduojama: dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, vengti masinio žmonių susibūrimo vietų, kosint ir čiaudint prisidengti burną vidine alkūnės puse, neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies, burnos, gerai ir dažnai vėdinti patalpas, susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, stengtis kuo daugiau laiko praleisti namuose.

Medistus Antivirus – natūrali sveikatos apsauga, esant padidėjusiai infekcijos rizikai

Medistus Antivirus– tai nauja IIa klasės medicinos priemonė su veikliųjų sudedamųjų dalių kompleksu, kurio sudėtyje yra augalinių medžiagų. Be cukraus, glitimo, laktozės, dažiklių ir konservantų, visos veiksliosios medžiagos yra 100 proc. natūralios. Pastilių sudėtyje yra ekstrakto „Kistosyn 200“ su natūraliomis veikliosiomis medžiagomis, kuris burnos ir ryklės gleivinėje suformuoja apsauginį sluoksnį. Šis sluoksnis sukuria fizinę (mechaninę) apsaugą nuo virusų ir bakterijų – neleidžia jiems įsiskverbti į organizmo ląsteles ir ten daugintis. Ekstraktas „Kistosyn 200“ palaiko burnos ir ryklės gleivinės apsaugą nuo uždegimo, sumažina kosulį.

Medistus Antiviruspastilės padeda apsisaugoti nuo virusų vietose, kuriose infekcijos plitimo rizika yra didžiausia: viešajame transporte, švietimo įstaigose, įvairių įmonių laukiamuosiuose, parduotuvėse, renginiuose, kelionėse ir kitose, didelių žmonių susibūrimų vietose. Šis preparatas skiriamas vartoti:

-          Siekiant fizinėmis priemonėmis palaikyti natūralią burnos ir ryklės gleivinės barjero funkciją, apsaugančią kvėpavimo takus nuo virusinių ir bakterinių infekcijų.

-          Norint išvengti virusinės ir bakterinės kilmės oro lašeliniu būdu plintančių infekcinio ir uždegiminio pobūdžio susirgimų, sukuriant fizinį (mechaninį) barjerą burnos ir ryklės gleivinėje.

Suaugusiesiems rekomenduojama lėtai sučiulpti po 1 Medistus Antivirus pastilę 3–6 kartus per dieną, vyresniems nei 12 metų vaikams (kurių svoris didesnis kaip 25 kg) – 1 pastilę 3 kartus per dieną, vyresniems nei 6 metų vaikams – 1 pastilę 1 kartą per dieną. Pastilę rekomenduojama lėtai sučiulpti.

Sąveikos su kitais vaistais. Jei vartojate per burna vartojimų vaistų, tarp vartojimų darykite 2 valandų pertrauką. Medistus Antivirus šalutinis poveikis ir kontraindikacijos nėra žinomas.

Atlikti tyrimai su Medistus Antivirus

Preparatas Medistus Antivirus buvo tiriamas tiek siekiant įvertinti jo antibakterinį, tiek ir priešvirusinį poveikį. Buvo tiriama, kaip Staphylococcus aureus ir Streptococcus pneumoniae prilimpa prie bronchų epitelio ląstelių in vitro, vartojant Medistus Antivirus ir kontrolinį preparatą.

Palyginamojo Staphylococcus aureus tyrimo metu vienai ląstelių eilei (BEAS-2B žmogaus bronchų epitelis) buvo taikytos pastilės Medistus Antiviruskitai – ne, abi eilės valandą buvo inkubuojamos bakterijomis (2,9x106–3,0 x 106 KSV/ml). Pasibaigus tyrimo laikui ir nuplovus nelimpančias bakterijas, epitelio ląstelių lizės būdu buvo nustatytas limpančių bakterijų kiekis. Paaiškėjo, kad apdorojus ląsteles Medistus Antivirus produktu, bakterijų prilipimas sumažėjo 95 proc., palyginti su neapdorotų ląstelių sluoksniu.

Toks pat metodas buvo taikomas ir siekiant įvertinti, kaip prie bronchų epitelio ląsteliųprilimpa Streptococcus pneumoniae bakterijos. Šiuo atveju pradinis bakterijų kiekis, naudotas inkubacijai, buvo 1,7 x 106–1,9x106 KSV/ml. Tyrimo rezultatai pranoko lūkesčius – preparatu Medistus Antivirus apdorotame ląstelių sluoksnyje po valandos inkubacinio periodo nebuvo aptikta gyvų Streptococcus bakterijų. Abiejų šių tyrimų rezultatai aiškiai rodo stiprų pastilių Medistus Antivirus antibakterinį poveikį.

Siekiant nustatyti antivirusinį Medistus Antivirus poveikį, buvo tiriamas pastilių poveikis įprastam sezoniniam gripo virusui (H1N1) ir Azijos paukščių gripo virusui (H2N2). H1N1 bandymas buvo atliktas vienoje akredituotoje ir itin gerai vertinamoje Vokietijos laboratorijoje pagal DIN EN 14476. Virusai gleivinėje buvo sumaišyti su pastilių Medistus Antivirus tirpalu. Bandymas buvo atliekamas įprastomis ir didelio krūvio pagal EBPO sąlygomis. Medistus Antivirus pasirodė itin veiksmingas įveikiant įprastą gripo virusą: tiek įprastomis, tiek ir EBPO didelio krūvio sąlygomis H1N1 virusai buvo deaktyvuoti vos per 15 sekundžių.

Po itin sėkmingo bandymo su įprastu gripo virusu, pastilės Medistus Antivirus buvo išbandytos su pačiu atspariausiu Azijos paukščių gripo tipo virusu H2N2 (ančių). Dėl savo tvirtos kapsidės (baltyminio sluoksnio) šio tipo virusas yra itin atsparus. Net tokioje nepalankioje aplinkoje, esant įprastoms sąlygoms, Medistus Antivirus pavyko deaktyvuoti virusą per 5 minutes. Pagal EBPO gaires taikant didelį krūvį baltymų mišiniu, Medistus Antivirus pavyko per 10 minučių sumažinti virusų skaičių 3 logaritminiais vienetais. Taip pat manoma, kad realiomis sąlygomis net ir atsparusis paukščių gripo virusas būtų visiškai deaktyvuotas, nes pastilės burnoje veikia daug ilgiau nei truko bandymai.

                      Tyrimo rezultatai parodė, jog Medistus Antivirus pastilės turi antivirusinį ir antibakterinį poveikį.