Straipsniai

  1. Gastroezofaginio refliukso ligos diagnostika ir gydymas

    Įvadas
    Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) yra labai dažna virškinimo trakto patologija. Maždaug 18,1–27,8 proc. Šiaurės Amerikos gyventojų serga šia liga [1]. Nustatyta, kad apytiksliai pusė visų suaugusiųjų tam tikru savo gyvenimo laikotarpiu skųsis GERL sukeliamais simptomais [2]. GERL apibūdinama kaip patologija, kai į stemplę patenka daugiau skrandžio rūgščių sulčių, kurios sukelia tam tikrus simptomus ar pažeidžia stemplės gleivinę [3]. GERL diagnozė paprastai grindžiama klasikiniais simptomais ir teigiama reakcija į rūgšties išsiskyrimo slopinimą po empirinio gydymo. GERL yra sunkus sveikatos sutrikimas, nes liga susijusi su pablogėjusia gyvenimo kokybe ir dideliu sergamumu [4]. Sėkmingas GERL simptomų gydymas yra siejamas su reikšmingu gyvenimo kokybės pagerėjimu, įskaitant sumažėjusį fizinį skausmą, pagerėjusią fizinę ir socialinę funkciją bei emocinę savijautą.

    Skaityti daugiau »
  2. Ar egzistuoja efektyvi peršalimo ir gripo profilaktika?

    Įprasta kvėpavimo takų infekcija, paprastai visuomenėje dar vadinama tiesiog peršalimu, dažniausiai yra viruso sukelta ūmi viršutinių kvėpavimo takų reakcija į mikroorganizmų veikimą. Kvėpavimo takų infekcijos yra vienos dažniausiai pasitaikančių ligų šiuolaikinėse industrinėse valstybėse. Suaugusieji vidutiniškai peršalimu serga apie penkis kartus per metus, ikimokyklinio amžiaus vaikai – net nuo aštuonių iki dešimties kartų. Daugeliu atvejų infekcijos sukėlėjas yra virusas, o simptomai pasireiškia panašūs: drebulys, čiaudulys, varvanti nosis, kosulys, nuovargis. Labai svarbu suprasti ir nepamiršti, kad antibiotikai yra veiksmingi tik gydant bakterines infekcijas, o virusinės kilmės infekcijoms jie neturi jokio poveikio.

    Jei imuninė sistema yra pakankamai pajėgi efektyviai kovoti su patogenais – virusais ir bakterijomis – viršutinių kvėpavimo takų infekcija gali visai nepasireikšti arba gali būti jaučiami labai silpni simptomai. Viršu

    Skaityti daugiau »
  3. ,,Medistus Antivirus“ pastilių antivirusinis poveikis epidemijas sukelti galintiems apvalkalėtiesiems virusams

    Atliktas ,,Medistus Antivirus“ pastilių efektyvumas kovojant su apvalkalėtaisiais virusais, sukeliančiais viršutinių kvėpavimo takų infekcijas.

    Visi virusai, keliantys pasaulinės epidemijos grėsmę žmonių populiacijai, yra apvalkalėtieji virusai, tokie kaip gripo, herpeso, ŽIV, ZIKA virusai, ebolos virusas ir SARS koronavirusai (SARS-CoV).

    2020-aisiais, akredituotoje laboratorijoje Vokietijoje pastilių virucidinis poveikis buvo išbandytas su modifikuotu Ankara virusu (MVA).Laboratorinių bandymų metu, minkštųjų pastilių tirpalas, sumaišytas su dirbtinėmis seilėmis, buvo išbandytas dviem metodais. Pirmiausia, naudojant vadinamąjį „grynųjų sąlygų“ metodą, kurį pasitelkus bandomosios medžiagos virucidinis poveikis matuojamas nepridedant galinčių trukdyti medžiagų. Kitas taikytas metodas buvo bandymas pagal „EBPO sąlygas“, atliekamas esant didelės apkrovos sąlygoms, į tirpalą pridedant baltymų, mucino ir m

    Skaityti daugiau »
  4. Gamtos pagalba vaikams nuo streso

    Vaikų emocinė būklė reikšminga jų raidai ir labai priklauso nuo vaikų artimiausios aplinkos stabilumo, nuo saugumo pojūčio. Vaikai patiria stresą, kai barasi tėvai, kai jaučia meilės ir dėmesio stoką. Stresą vaikams kelia ir dideli pokyčiai, ypač tokie, kurie reiškia saugumo praradimą, atskyrimą nuo tėvų, pavyzdžiui, darželio etapo pradžia.

    Nuolatinis stresas sukelia hormoninių pokyčių: organizme padaugėja streso hormonų adrenalino, noradrenalino ir kortizolio, padidėja kitų biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija. Dėl ilgalaikio streso nukenčia visi organai, o tai turi reikšmės imunitetui. Galimi streso padariniai – susilpnėjusi imuninė sistema, sumažėjęs atsparumas infekcinėms ligoms. Tai sukelia ir emocinių sutrikimų, tokių kaip nemiga, nevalingas šlapinimasis naktimis, nesugebėjimas susikaupti.

    YOU & OIL KI siūlo mažiesiems profilaktinę augalinę terapiją, kuri gali padėti išveng

    Skaityti daugiau »